DW DWCPRKB42S DW Rack 42 inch Straight Bar
Product image 1
1 / 2
The DWCPRKB42S 42-inch Straight Rack Bar helps you create custom configurations for your kit. The rugged 1.5" Rack Bars are also available in a variety of other lengths including 12", 24", 36" and 72" Straight Bars and 24" and 42" Curved Bars. Dream, build, customize. Whether you want to suspend a gong drum or just make your rig easier to take to shows, the 9000 Series Rack System has enough clamps and options to make it happen. Heavy-gauge stainless steel tubing means this rack is built for the road and DW clamps and memory locks ensure an easy and repeatable setup every single time.
-65%
Description
DW DWCPRKB42S DW Rack 42 inch Straight Bar | Timpano-percussion