DW DWCPRKB24C DW Rack 24 inch Curved Bar
Product image 1
1 / 2
The DWCPRKB24C 24-inch Curved Rack Bar helps you create custom configurations for your kit. The rugged 1.5” Rack Bars are also available in a variety of other lengths including 12", 24", 36”, 42” and 72” Straight Bars and 42” Curved Bars. Dream, build, customize. With our 9000 Series Rack System you can accommodate even the most complex set-ups. Whether you want to suspend a gong drum or just make your rig easier to take to shows, we have enough clamps and options to make it happen. Heavy gauge stainless steel tubing means this rack is built for the road and DW clamps and memory locks ensure an easy and repeatable set up every single time.
-65%
Description
DW DWCPRKB24C DW Rack 24 inch Curved Bar | Timpano-percussion