DW DWCPRKB12S DW Rack 12 inch Straight Bar
Product image 1
1 / 2
The DWCPRKB12S 12-inch Straight Rack Bar helps you create custom configurations for your kit. The rugged 1.5" Rack Bars are also available in a variety of other lengths including 24", 36", 42" and 72" Straight Bars and 24" and 42" Curved Bars. Dream, build, customize. With our 9000 Series Rack System you can accommodate even the most complex set-ups. Whether you want to suspend a gong drum or just make your rig easier to take to shows, we have enough clamps and options to make it happen. Heavy gauge stainless steel tubing means this rack is built for the road and DW clamps and memory locks ensure an easy and repeatable setup every single time.
-65%
Description
DW DWCPRKB12S DW Rack 12 inch Straight Bar | Timpano-percussion